Зимска идила: Празнична магија во комплекс со спектакуларен поглед на Охридското Езеро (фото)


Зимска идила: Празнична магија во комплекс со спектакуларен поглед на Охридското Езеро (фото)

Обожаваме кога имаме божиќна бајка на дофат на рака, без да мораме да патуваме илјадници километри до некоја дестинација надвор од нашата држава. Сте го посетиле ли овој локал во близина на Охрид?

zimska-idila-praznichna-magija-vo-kompleks-so-spektakularen-pogled-na-ohridskoto-ezero-foto-01.jpg

Посебно место во срцето кај нас имаат локалите во нашата држава кои вложуваат многу време, љубов и труд во новогодишното украсување.

Даваат некоја магична атмосфера, ни приредуваат божиќна бајка, на дофат на рака, без да мораме да патуваме илјадници километри до некоја дестинација надвор од нашата држава.

zimska-idila-praznichna-magija-vo-kompleks-so-spektakularen-pogled-na-ohridskoto-ezero-foto-03.jpg

Токму таков е комплексот Минами во село Горно Коњско, во близина на Охрид, во националниот парк Галичица на 1.100 метри надморска височина, со неверојатен поглед на Охридското Езеро.

zimska-idila-praznichna-magija-vo-kompleks-so-spektakularen-pogled-na-ohridskoto-ezero-foto-02.jpg

Традиционално во овој период целиот е украсен со сијалички, дедо мразовци, снешковци и разни други украси, а сето тоа надополнето со снегот кој падна деновиве е вистинска зимска идила.

zimska-idila-praznichna-magija-vo-kompleks-so-spektakularen-pogled-na-ohridskoto-ezero-foto-04.jpg

zimska-idila-praznichna-magija-vo-kompleks-so-spektakularen-pogled-na-ohridskoto-ezero-foto-06.jpg

zimska-idila-praznichna-magija-vo-kompleks-so-spektakularen-pogled-na-ohridskoto-ezero-foto-08.jpg

Повеќе фотки за да ја почувствувате празничната магија:

© CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Емран: „Погледот од мојата тераса во Ростуше е спектакуларен, а Дуфскиот Водопад ми е н... Семејната куќа на Емран Сејдиу (25) е на само еден километар од Дуфскиот Водопад...
Кафуле во Солун со поглед на море е розов рај (фото) Мирис на море и на цветни соништа... Од кафе во розови шолји до совршени цветни ...
Во домот на Мартин: Уникатен стан со кровна градина во Градски ѕид во Скопје (фото) „Интересно е што станот се наоѓа во централно градско подрач...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg