На гости кај Сандра: Стан со галерија во Скопје со доминација на зелената боја и тераса од 20m2 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


На гости кај Сандра: Стан со галерија во Скопје со доминација на зелената боја и тераса од 20m2 (фото)

„За украсување на мојот дом преовладуваат цвеќињата како декор. Тие се живи суштества кои го оживуваат ентериерот на начин на кој ниеден друг декоративен елемент не би можел. И терасата ми е со многубројни цвеќиња и поглед кон Водно и Милениумскиот крст“, вели Сандра Ристеска (30) за уредувањето на нејзиниот стан во Козле.

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-01.jpg

Сандра Ристеска (30), по професија менаџер, со сопругот живее во стан со галерија во скопската населба Козле.

Омилено и е тоа што станот има голема тераса со поглед на Водно, каде обожава да ги минува топлите денови.

За уредувањето на ентериерот, Сандра открива за CRNOBELO.com:

„Заедно со сопругот овој проект за уредување го започнавме со ангажирање на архитект.

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-21.jpg

Тој го проучи просторот што го има на располагање и се обиде да ги усогласи нашите желби со она што всушност може да се постигне.

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-23.jpg

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-18.jpg

Според мене идеално место за опуштање и уживање во секој дом е дневната соба. Поради тоа од голема важност беше да се уреди на уникатен начин, вклучувајќи елементи кои даваат чувство на пријатност и комфор.

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-09.jpg

Бидејќи и двајцата сме големи љубители на природата, таа и ми е најголема инспирација, па затоа преовладува зелената боја.

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-16.jpg

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-06.jpg

Зелената боја најмногу делува смирувачки со чувство на сигурност што според мене претставува идеална боја за внатрешен дизајн.

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-sandra-stan-dupleks-vo-skopje-so-dominacija-na-zelena-boja-i-terasa-od-20m2-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Софија Јанева: Драстична трансформација на стан во центарот на Скопје (фото) „Станот е 60м2 и се наоѓа во општина Центар. Почнавме да го реновираме во јануар...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg