На гости кај Маја: Совршено уредена детска соба во земјени тонови во куќа во Скопје (фото)

„Сакав во поголемиот дел од собата да преовладуваат неутрални, светли бои и тонови, затоа што многу полесно претрпуваат промени. Дрвените елементи ми се омилените детали во собата на Калин“, раскажува Маја за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-01.jpg

Маја Настевска (25) живее заедно со сопругот Андреј и синчето Калин во куќа во Козле.

Собата на Калин е преплет од соба на новороденче и соба за тодлер и изгледа прекрасно.

Обоена е во земјени тонови и има низа внимателно избрани детали.

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-02.jpg

За CRNOBELO.com Маја открива детали за уредувањето на детската соба:

„При почетното уредување, она што ми беше прва реализирана замисла е собата да има креветче, плакар и удобна фотелја за доење.

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-15.jpg

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-09.jpg

Потоа, дополнувавме со сè она што е потребно и неопходно, како на пример подлогата за пресоблекување, која со сигурност ми е убедливо едно од најискористените нешта.

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-03.jpg

Подлогата во долниот дел има организер кој ми ја зголемува функционалноста и ми го олеснува секојдневието со дневните рутини на Калин.

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-25.jpg

Сите елементи спонтано доаѓаа еден по друг за да формираат една мала детска сложувалка за којашто мислам дека речиси успеавме да ја сложиме.

na-gosti-kaj-maja-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-zemjeni-tonovi-vo-kukja-vo-skopje-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
Совршено уреден стан во скандинавски стил на девојка од Полска (фото) Комбинацијата на бела боја и дрво е вистински погодок во топлиот стан на Емилија...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg