Совршено уреден стан во скандинавски стил на девојка од Полска (фото)

Комбинацијата на бела боја и дрво е вистински погодок во топлиот стан на Емилија од Полска, зарем не?

sovrsheno-ureden-stan-na-devojka-od-polska-foto-01.jpg

Емилија Новак е девојка од Полска која на својот Инстаграм профил обожава да прикачува фотографии од нејзиниот совршено уреден стан.

https://www.instagram.com/p/BtT8HbjHM5E/

Во ентериерот доминира белата боја, а деталите изработени од дрво даваат топлина на просторот.

Сето тоа декорирано со цвеќе и низа украси, изгледа совршено.

Фото-прошетка низ домот на Емилија од Полска:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавата новогодишно украсена куќа во Македонија е во Дојран (фото) Во Дојран има куќа која е толку убаво накитена што во вас ќе разбуди детска радо...
На гости кај Софија Јанева: Стан од 84m2 со мермерен шанк и „walk-in“ гардеробер (фото) „Кога биравме стан најважно ни беше да биде пред сè на добра локација,...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg