На гости кај Кристина и Дарко: Двокатна куќа во Скопје од 160m2 со доминација на темни тонови (фото)

Секоја соба си има и свој балкон, а исто така имаме и голем двор кој летно време ни е омилен дел од куќата и поголемиот дел од денот го поминуваме таму.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-100.jpg

Во внатрешноста омилен дел ни се дневната, кујната и трпезаријата, бидејќи уживам во готвењето, како и експериментирањето со нова храна и рецепти.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-19.jpg

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-10.jpg

Инспирацијата за уредувањето е мешавина од идеи на интернет, како и наши сопствени идеи и замисли.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-25.jpg

Декорациите низ нашиот дом се најчесто се поврзани со некое наше искуство или спомен од некое патување. Украсите често знам да ги надополнам во зависност од годишното време и празниците - Нова година, Велигден, пролет, есен, така што во нашиот дом никогаш не е здодевно.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-06.jpg

Домот е местото каде што се чувствуваме пријатно, каде што имаме чувство на сигурност и љубов, а тоа чувство можеш да го споделиш со своите најблиски.“

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-04.jpg

Повеќе фотографии од домот на Кристина и Дарко на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg