На гости кај Кристина и Дарко: Двокатна куќа во Скопје од 160m2 со доминација на темни тонови (фото)

„Нашиот дом го реновиравме и доградивме пред три години и поголемиот дел од куќата ги изработивме сами јас и сопругот, без голема помош од мајстори, на што сме особено горди. Подот на првиот кат е целосно со плочки, за кои сметаме дека се одлични бидејќи се лесни за одржување и благодарение на подното греење секогаш топли и погодни за деца“, вели Кристина Петковска (34) од Скопје.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-01.jpg

Кристина Петковска (34) живее со сопругот Дарко Петковски (34) и 5-годишната ќерка Меланија во куќа од 160m2 во населбата Радишани во Скопје.

Кристина моментално се занимава со основање на свој бренд за облека наменета за мајки и деца, а нејзиниот сопруг е софтверски инженер.

За уредувањето на нивниот дом, Кристина открива за CRNOBELO.com:

„Нашиот дом го реновиравме и доградивме пред три години и поголемиот дел од куќата ги изработивме сами јас и сопругот, без голема помош од мајстори, на што сме особено горди.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-05.jpg

Нашиот дом се состои од два ката, со внатрешни скали кои се изработени од дрво и железо кои се составен дел од долниот кат.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-23.jpg

На долниот кат доминира црната и белата боја, иако црната боја и железото ги сметавме како студени и затоа ги надополнивме со дрво, кое дава чувство на топлина, како и украси со златни детали.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-09.jpg

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-20.jpg

Подот на првиот кат е целосно со плочки, за кои сметаме дека се одлични бидејќи се лесни за одржување и благодарение на подното греење секогаш топли и одлични за деца.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-17.jpg

Првиот кат се состои од дневна, кујна и трпезарија - простор кој е целосно отворен помеѓу себе како и тоалет, а на вториот кат ни се наоѓаат спалните соби.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-11.jpg

Горниот кат е составен од спални соби, тоалет, домашна канцеларија и соба гардеробер. За уредувањето на домот се договараме заедно со сопругот - додека за детската соба ги слушавме и желбите на нашата ќеркичка.

na-gosti-kaj-kristina-i-darko-dvokatna-kukja-vo-skopje-od-160m2-so-dominacija-na-temni-tonovi-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg