На гости кај Ивана: Совршена детска соба со тема „шумска бајка“ во куќа во Скопје (фото)

Со оглед на тоа што собата е на поткровје и има кос плафон ќе беше голема штета да не ја искористевме највисоката страна за нешто на две нивоа.

na-gosti-kaj-ivana-sovrshena-detska-soba-so-tema-shumska-bajka-vo-kukja-vo-skopje-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-ivana-sovrshena-detska-soba-so-tema-shumska-bajka-vo-kukja-vo-skopje-foto-17.jpg

Композицијата низок кревет и платформата за игра се фокусна точка и наш омилен дел во собата.

na-gosti-kaj-ivana-sovrshena-detska-soba-so-tema-shumska-bajka-vo-kukja-vo-skopje-foto-06.JPG

na-gosti-kaj-ivana-sovrshena-detska-soba-so-tema-shumska-bajka-vo-kukja-vo-skopje-foto-07.JPG

Оградичката, плетената мрежа од предната страна и кружниот пролаз во платформата се вистинска возбуда за Мила и нејзините другарчиња.

na-gosti-kaj-ivana-sovrshena-detska-soba-so-tema-shumska-bajka-vo-kukja-vo-skopje-foto-15.jpg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек) Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рус...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg