На гости кај Маја: Стан од 75m2 во Скопје со впечатлив ѕид од цигли во дневната соба (фото)

Спалната соба е во беж и кафеава варијанта.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-14.jpeg

Овде најмногу од сè ми се допаѓа што лежајот е огромен, па кога некогаш Фрида ќе посака да спие со нас, тоа воопшто и не се чувствува, затоа што има доволно простор за сите.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-13.jpeg

Во тоалетот најмногу ми се допаѓа рачно цртаниот ѕид на кој е поставено огледалото. 

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-11.jpeg

Ѕидот е цртан е со техника Terra Nostra Spaccante и истиот е водоотпорен.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-12.jpeg

Имаме и подрум од 20 квадрати, па сè што во моментот не е потребно, а се користи, се складира таму.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-16.jpeg

Единствен недостаток на домот е што немаме балкон.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-17.jpeg

Што се однесува генерално за домот најмногу ми се допаѓа што истиот првично е светол, а сите соби се големи, па има доволно простор за сè.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-05.jpeg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg