На гости кај Маја: Стан од 75m2 во Скопје со впечатлив ѕид од цигли во дневната соба (фото)

„Првично, што сакав е да има цигла на ѕидот во дневниот простор, па по тој декор се водевмe и за останатите простории. Кујната е во рустичен стил, одделна е од другите простории и навистина е голема. Во неа има доволно место за сè.“, раскажува Маја (34) од Скопје, по професија адвокат, за станот во кој живее со сопругот и ќерката Фрида.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-001.jpg

Маја (34) од Скопје, по професија адвокат во сопствена адвокатска канцеларија, живее со својот сопруг и со 2 и пол годишната ќерка Фрида во стан од 75m2 во центарот на Скопје.

Таа вели дека го обожава својот стан затоа што има личен печат во уредувањето, плус ја обожава неговата локација која е блиску до сè, а едновремено има многу зеленило и паркинг места.

Нејзината ќерка Фрида е мини модна икона, а на нејзиниот Инстаграм профил редовно споделува фотки од прекрасните модни стајлинзи.

За уредувањето на нејзиниот стан Maja открива за CRNOBELO.com:

„И покрај тоа што за уредување на домот беа задолжени двајца дизајнери на ентериер, јас бев таа која предлагав што сакам и што ми се допаѓа.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-01.jpeg

Првично, што сакав е да има цигла на ѕидот во дневниот простор, па по тој декор се водевмe и за останатите простории.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-04.jpeg

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-08.jpeg

Ми се допаѓа што имаме, не така мала, библиотека и издвоен простор каде што можам да читам.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-20.jpeg

Кујната е во рустичен стил, одделна е од другите простории и навистина е голема. Во неа има доволно место за сè.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-03.jpeg

Во неколку кујнски елементи се наоѓаат машината за садови, машината за перење на алишта и машината за сушење на алишта.

 na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-02.jpeg

Детската соба е со сиво-бели тонови, исто така просторна, па мојата ќерка Фрида има место за сите играчки, но и доволен простор за игра.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-19.jpeg

 

Таа е мала и искрено немаше уште потреба од големиот кревет во нејзината соба, но јас се заљубив во дизајнот на овој детски кревет и едноставно морав да го имам, од мерак едноставно кажано.

na-gosti-kaj-maja-stan-od-75m2-vo-skopje-so-vpechatliv-dzid-od-cigli-vo-dnevnata-soba-foto-15.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Љубица и Милош: Стан во Капиштец со широка дневна соба и разиграна детска соба (фото) „Кога по 16 години живеење во куќа, одлучивме да се преселиме во стан, прво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg