На гости кај Ивана: Семејна куќа во Струмица со дела од македонски уметници и совршена спална соба (фото)

Во дневниот престој доминира белата боја со примеси на сива и антарцитна боја.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-16.jpg

За да ја освежам монотонијата на неутралните бои, додадов тиркизна нијанса што му дава свежина на целиот простор.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-03.jpg

Дименото огледало е креирано со шестаголници во различни димензии кои формираат форма на пчелно саќе. Бојата на дименото огледало наликува на бојата на медот, и со тоа целиот дизајн ја добива крајната осмислена цел.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-04.jpg

Убаво велат дека „Кујната е срцето на домот“, па така таа заслужува секогаш да биде уредна, беспрекорно функционална и перфектно организирана, заедно со тоа и добро дизајнирана.

Кујната е во склоп со дневниот престој и трпезаријата, па затоа боите се усогласени, бела, антарцитна и ѕидна облога плексиглас со фолија од шара на црн мермер.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-10.jpg

Сакам необични парчиња на мебел, омилено парче во домот ми е клуб масата во дневната соба, елипсовидна форма со необична централна ногара, која е мој дизајн.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-17.jpg

Често патувам, и обично од каде и да одам, купувам сувенир кој е автентичен за местото што сум го посетила, па си дизајнирав специјално за тоа дел во трпезаријата каде што ќе ги ставам сите сувенири на едно место.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-09.jpg

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Јулинда и Рилинд: Стилски стан во Скопје со кујна со отворени полици (фото) „Островот е централниот момент на нашата кујна и дом и иако просторот не ни дозв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg