На гости кај Ивана: Семејна куќа во Струмица со дела од македонски уметници и совршена спална соба (фото)

Моите родители се големи обожаватели на уметнички дела, па секој празен ѕид решив да го исполнам со некое уметничко дело од наши македонски уметници.

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-11.jpg

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-05.jpg

Сметам дека аксесоарите се накитот на домот, па секогаш кога дизајнирам, им ставам голем акцент на аксесоарите, бидејќи со нив ентериерот ја добива смислата.“

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-19.jpg

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-ivana-semejna-kukja-so-dela-od-makedonski-umetnici-i-sovrshena-spalna-soba-foto-08.jpg

© CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg