На гости кај Нина: Светол стан во Скопје од 74m2 со орхидеи како главна декорација (фото)

„Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и избалансиран простор. Омилено катче дефинитивно ми е собата на мојот син Матеј, а бањата ни е комбинација од мермер и дрво“, раскажува Нина Тодоровска (29) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-01.jpg

Нина Тодоровска (29) од Скопје, дипломиран економист, со сопругот, синчето и кучето живее во стан од 74 метри квадратни во населбата Кисела Вода.

Домот на овој млад брачен пар е хармонично уреден, а на просторот посебен шарм му даваат растенијата, а особено орхидеите.

За уредувањето на домот Нина открива за CRNOBELO.com:

„Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и избалансиран простор.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-02.jpeg

Мора да признаам дека инспирација и идеи црпев од Пинтерест.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-13.jpeg

Дефинитивно имаме слободен простор и функционален ентериер кои се одлика на минимализмот. А со самото тоа имаме практичен и фунционален дом.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-14.jpeg

Голем љубител сум на цвеќињата, па така во домот може да се забележи дека тие се главната декорација.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-11.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-24.jpeg

Целиот стан е светол и сончев со оглед на тоа дека гледа на две страни, па така дневната и трпезаријата гледаат кон исток, додека спалните се свртени кон запад.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-15.jpeg

Омилено катче дефинитивно ми е собата на мојот син Матеј, каде секогаш има нешто ново што да се додаде.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-04.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg