На гости кај Нина: Светол стан во Скопје од 74m2 со орхидеи како главна декорација (фото)

„Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и избалансиран простор. Омилено катче дефинитивно ми е собата на мојот син Матеј, а бањата ни е комбинација од мермер и дрво“, раскажува Нина Тодоровска (29) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-01.jpg

Нина Тодоровска (29) од Скопје, дипломиран економист, со сопругот, синчето и кучето живее во стан од 74 метри квадратни во населбата Кисела Вода.

Домот на овој млад брачен пар е хармонично уреден, а на просторот посебен шарм му даваат растенијата, а особено орхидеите.

За уредувањето на домот Нина открива за CRNOBELO.com:

„Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и избалансиран простор.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-02.jpeg

Мора да признаам дека инспирација и идеи црпев од Пинтерест.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-13.jpeg

Дефинитивно имаме слободен простор и функционален ентериер кои се одлика на минимализмот. А со самото тоа имаме практичен и фунционален дом.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-14.jpeg

Голем љубител сум на цвеќињата, па така во домот може да се забележи дека тие се главната декорација.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-11.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-24.jpeg

Целиот стан е светол и сончев со оглед на тоа дека гледа на две страни, па така дневната и трпезаријата гледаат кон исток, додека спалните се свртени кон запад.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-15.jpeg

Омилено катче дефинитивно ми е собата на мојот син Матеј, каде секогаш има нешто ново што да се додаде.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-04.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg