На гости кај Нина: Светол стан во Скопје од 74m2 со орхидеи како главна декорација (фото)

Големиот дел од денот го поминуваме токму во неговата соба каде мама му чита книги, раскажува приказни, слушаме песнички и нормално си играме.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-07.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-03.jpeg

Станот имаше два тоалети од кои едниот беше премногу мал, па решив да го срушам и таму да ги скријам бојлерот и машината за алишта, за другиот да не биде натрупано.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-19.jpeg

Бањата е комбинација од мермер и дрво.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-22.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-20.jpeg

Во кујната поминувам доста време затоа што обожавам да готвам и сакам цело време да е чиста и средена, па затоа сите работи се скриени во елементите.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-23.jpeg

За обожаваме и терасата за пиење на утринско кафе.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-18.jpeg

Сепак станот сè уште не ни е досреден, фалат уште некои детали за да биде комплетен.“

Повеќе фотографии од домот на Нина на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg