На гости кај Нина: Светол стан во Скопје од 74m2 со орхидеи како главна декорација (фото)

Големиот дел од денот го поминуваме токму во неговата соба каде мама му чита книги, раскажува приказни, слушаме песнички и нормално си играме.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-07.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-03.jpeg

Станот имаше два тоалети од кои едниот беше премногу мал, па решив да го срушам и таму да ги скријам бојлерот и машината за алишта, за другиот да не биде натрупано.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-19.jpeg

Бањата е комбинација од мермер и дрво.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-22.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-20.jpeg

Во кујната поминувам доста време затоа што обожавам да готвам и сакам цело време да е чиста и средена, па затоа сите работи се скриени во елементите.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-23.jpeg

За обожаваме и терасата за пиење на утринско кафе.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-18.jpeg

Сепак станот сè уште не ни е досреден, фалат уште некои детали за да биде комплетен.“

Повеќе фотографии од домот на Нина на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg