Уникатно 2Д кафуле во Скопје – ќе се чувствувате како да сте во стрип (фото)

Целото кафуле изгледа како оптичка илузија и секое ќоше е како сцена од стрип...

unikatno-2d-kafule-vo-skopje-kje-se-chuvstvuvate-kako-da-ste-vo-strip-foto-01.jpg

Пред извесен период објавивме статија за кафуле во Сеул, Јужна Кореја, кое се вика „YND239-20“ (што всушност е адреса) и изгледа како сцена од стрип.

Ова 2Д кафуле нè освои инстантно со својата уникатност, а сега дознавме дека кафуле од овој тип се отворило и во Скопје.

unikatno-2d-kafule-vo-skopje-kje-se-chuvstvuvate-kako-da-ste-vo-strip-foto-01.jpgфото: Нина Величковска

Станува збор за мал локал во Т.Ц. Буњаковец кој го носиме името „Бајка 2Д бар“ и кое веруваме дека за кусо време ќе стане омилено место на инстаграмџиите.

Погледнете го овој симпатичен 2Д бар во Скопје:

https://www.instagram.com/p/CfboPWus4YS/

Прочитајте и Кафуле во Сеул во кое посетителите не престануваат да се сликаат (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg