Вегетаријански ресторан во Скопје во кој служат оброци што личат на ремек-дела (фото)

Во овој локал во Скопје покрај заситувањето на стомакот со здрав оброк, ќе си ги заситите и очите со визуелното доживување од одличниот начин на сервирање.

vegetarijanski-restoran-vo-skopje-vo-koj-sluzhat-obroci-kako-remek-dela-foto-01.jpg

Во овој ресторан клучно е оброците да се здрави, но дефинитивно се внимава и на визуелниот ефект.

Има вегетаријанска и веганска храна, а секој оброк е одлично сервиран.

Од веге бургери и суши до здрави, слатки закуски, ресторанот „Дрен“ во Скопје е уникатно доживување.

Дел до нивните оброци ремек-дела:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Инстаграмџиски рај: Ресторан со цел ѕид аквариум во Косово, во стилот на оние во Дубаи (фото) Ќе имате чувство дека сте во аквариум и дефинитивно нема да одолеете да направит...
Ресторан на хрватскиот остров Хвар во кој дрвените лулашки се омилено место за фотки Порција морски плодови со чаша студено бело вино во ваква атмосфера, звучи како ...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg