Вегетаријански ресторан во Скопје во кој служат оброци што личат на ремек-дела (фото)

Во овој локал во Скопје покрај заситувањето на стомакот со здрав оброк, ќе си ги заситите и очите со визуелното доживување од одличниот начин на сервирање.

vegetarijanski-restoran-vo-skopje-vo-koj-sluzhat-obroci-kako-remek-dela-foto-01.jpg

Во овој ресторан клучно е оброците да се здрави, но дефинитивно се внимава и на визуелниот ефект.

Има вегетаријанска и веганска храна, а секој оброк е одлично сервиран.

Од веге бургери и суши до здрави, слатки закуски, ресторанот „Дрен“ во Скопје е уникатно доживување.

Дел до нивните оброци ремек-дела:

https://www.instagram.com/p/CahFBveqCcE/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
Мила и Дарко од Скопје се преселија во Орешани: „Градот почна да нè гуши, тука го пронајдовме својот... „Официјално се преселивме во Орешани во пролетта 2021, откако по не знам кој пат...
На гости кај Љубица и Милош: Стан во Капиштец со широка дневна соба и разиграна детска соба (фото) „Кога по 16 години живеење во куќа, одлучивме да се преселиме во стан, прво...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg