Ресторан на хрватскиот остров Хвар во кој дрвените лулашки се омилено место за фотки

Порција морски плодови со чаша студено бело вино во ваква атмосфера, звучи како одлична идеја, зарем не? Дали Хрватска ви е опција за одмор ова лето?

restoran-na-hvar-vo-koj-drvenite-lulashki-se-omileno-mesto-za-fotki-01.jpg

Во гратчето Милна на хрватскиот остров Хвар во близина на плажа се наоѓа ресторанот „Notos Beach House“ во чие уредување се користени природни материјали, како што е дрвото.

Со светли тонови и контраст со помош на црната боја, овој ресторан е совршено место за релаксација, но и фотки.

На инстаграмџиките омилени им се дрвените лулашки.

Сопствениците на овој локал имаат патувано низ цел свет, а инспирацијата за уредувањето им е од Ибица, Миконос и Тулум во Мексико.

Коктел или оброк со морски плодови во оваа елегантна, но и релаксирачка атмосфера дефинитивно е одлична идеја.

Почувствувајте ја атмосферата:

https://www.instagram.com/p/CSMX8xfjLsD/

https://www.instagram.com/p/CStezqOswkm/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Инстаграмџиски рај: Ресторан со цел ѕид аквариум во Косово, во стилот на оние во Дубаи (фото) Ќе имате чувство дека сте во аквариум и дефинитивно нема да одолеете да направит...
Хотели низ светот кои се особено популарни за фотки на Инстаграм (фото) Светот изобилува со толку многу прекрасни локации за одмор од кои ни застанува з...
Вегетаријански ресторан во Скопје во кој служат оброци што личат на ремек-дела (фото) Во овој локал во Скопје покрај заситувањето на стомакот со здрав оброк, ќе си ги...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg