На гости кај Јована: Стан во центарот на Скопје со сиви, златни и крем тонови (фото)

„Нашата приказна за изградба на заеднички дом започна пред неполна година. Со мојот сопруг имаме слични размислувања и вкусови, па не беше премногу тешко да се договориме што е она што ќе не направи среќни. Секако, во меѓувреме подготвувавме и свадба, така што активностите беа постојани, а нашите идеи за реализација бесконечни...“, раскажува Јована од Скопје за својот дом, каде што живее со сопругот Звонко, за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-jovana-stan-vo-centarot-na-skopje-so-sivi-zlatni-i-krem-tonovi-foto-01.jpg

Јована, магистер по право, живее во стан во Скопје со својот сопруг Звонко.

Таа вели дека  најмалата ситница во уредувањето на домот ѝ е планирана и соодветно поставена.

Околу уредувањето на домот Јована открива за CRNOBELO.com:

„Во нашиот дом доминираат земјените тонови, со акцент на златната боја која асоцира на раскош и луксуз.

na-gosti-kaj-jovana-stan-vo-centarot-na-skopje-so-sivi-zlatni-i-krem-tonovi-foto-02.jpg

Комбинацијата на кафеави, сиви и крем тонови е совршено надополнета со детали кои сè уште ги средуваме, но полека се приближуваме кон целта.

na-gosti-kaj-jovana-stan-vo-centarot-na-skopje-so-sivi-zlatni-i-krem-tonovi-foto-03.jpg

Јас сум голем љубител на уникатни парчиња, па така огледалото надополнето со ЛЕД светла, е едно од моите омилени работи во домот. Тоалетот е со уникатни плочки кои даваат малку разноликост во просторот.

IMG-20220920-WA0022_630x1000.jpg

Ходникот е исполнет со голем лизгачки гардеробер, кој што е транспарентен и доволно простран. Секогаш препорачувам изработка на гардеробер на местата кои се достапни, особено кога станува збор за помали простори каде што е многу важна практичноста.

na-gosti-kaj-jovana-stan-vo-centarot-na-skopje-so-sivi-zlatni-i-krem-tonovi-foto-04.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg