На гости кај Бети: Новогодишно украсена куќа од 240m2 на Македонка во Швајцарија (фото)

„Го обожавам празничниот период затоа што е магичен и возбудлив, ни ја враќа вербата во убавите и добри работи и прави да веруваме дека магија постои. Украсените улици во Швајцарија ме потсетуваат кога пред 33 години дојдов во оваа земја и тоа токму во периодот на празниците, затоа и домот си го претворив во новогодишна бајка...“, споделува Бети Алексовска за CRNOBELO.com за својата семејна куќа на 3 ката.

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-01.jpg

Бети Алексовска е Македонка која живее во куќа на 3 ката од 240m2 во централна Швајцарија, поточно во едно прекрасно мало место Вилдерсвил на 3 километри од Интерлакен, најпосетуваното гратче со живописна природа во Швајцарија.

Бети Алексовска е сопруга и мајка на три прекрасни деца и вели дека омилен период од годината ѝ е празничниот, односно Нова година и Божиќ.

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-06.jpg

За CRNOBELO.com Бети споделува детали за украсувањето на домот:

„Го обожавам празничниот период затоа што е магичен и возбудлив, ни ја враќа вербата во убавите и добри работи и прави да веруваме дека магија постои.

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-01.jpg

Во овој период сè е магично и светкаво и секое ќоше е украсено во Швајцарија, па таква атмосфера сакав да доловам и во мојот дом.

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-02.jpg

Украсените улици во Швајцарија ме потсетуваат кога пред 33 години дојдов во оваа земја и тоа токму во периодот на празниците.

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-03.jpg

Отсекогаш сум уживала во украсувањето на домот.

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-beti-novogodishno-ukrasena-kukja-od-240m2-na-makedonka-vo-shvajcarija-foto-03.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Рената: Дом со милјеа, класичен мебел, мирис на минатото и прекрасен поглед кон Водно (... „Омилена работа во мојот дом ми е мирисот на кафето направено во мока за домашно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg