5 „cosy“ локали во Скопје за топол пијалак на крајот на празничната сезона

Си има некоја магија кога пиете салеп или пенасто кафе со цимет со поглед на елка со сијалички и ви е топло и пријатно како дома, зарем не?

5-cosy-lokali-vo-skopje-za-krajot-na-praznichnata-sezona-01.jpg

Не знам за вас, но јас откако мина сета празнична еуфорија, сакам малку да здивнам од сите тие прослави и да испијам топол пијалак, но во сè уште празнична атмосфера.

Во локали каде има елка, сијалички и така топло е и пријатно како дома.

Некои од локалите на оваа листа се помали, некои поголеми, но сите си имаат празнична магија.

Неколку „cosy“ локали во Скопје:

Central Perk

Локал 45

The Gallery Café

Soma Bar

Mosh

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Локал во Велес со модерен ентериер и префинети детали (фото) Наше, а светско! Локал во Велес со кожени кревети, ѕид од тули, впечатливи лусте...
Локал во Скопје со шарени „lazy bags“ во трева е мини оаза среде градска џунгла (фото) На сончев пролетен ден со студено пиво во рака во зеленило на мека фотелја, рела...
Хотели низ светот кои се особено популарни за фотки на Инстаграм (фото) Светот изобилува со толку многу прекрасни локации за одмор од кои ни застанува з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg