На гости кај Тамара: Семејна куќа од 400m2 со бохо лулашка и совршен поглед кон Скопје (фото)

„Во домот имам по некое бохо парче, а најомилена ми е белата бохо лулашка во салонот. Двете кујни ни се многу слични, изработени  од бел медијапан по нарачка, мермерни плочки  и црна вградена техника, но во едната има црн мијалник, кој според мене е ‘must have’“, вели Тамара Ќимовска (27) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-01.jpg

Тамара Ќимовска (27) живее во семејна куќа од 400m2 во Скопје со сопругот Андреа и ќерката Јоана.

Нивниот дом се наоѓа во Кисела Вода (Теферич) со прекрасен поглед кон Скопје.  

Тамара работи како сметководител во фамилијарна фирма, но вели дека од oтсекогаш била љубител на уредување на ентериер, мода, уметност итн.

За уредувањето на нејзиниот дом таа споделува за CRNOBELO.com:

„Куќата почнавме да ја правиме и уредуваме кога останав трудна.

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-05.jpg

Идеи и инспирација за внатрешното уредување црпев од Pinterest, една од моите омилени апликации.

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-10.jpg

Не сакам пренатрупани работи, па поради тоа и домот ми е уреден во минималистички стил.

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-19.jpg

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-20.jpg

Имам по некое бохо парче и секако најомилен дел ми е белата бохо лулашка во салонот.

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-14.jpg

На ѕидовите имам закачено парчиња изработени од лим на ЦНЦ машина, а тоа се еленот и Мики во салонот и „Good morning“ знакчето во кујната.

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-22.jpg

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-18.jpg

na-gosti-kaj-tamara-semejna-kukja-od-400m2-so-boho-lulashka-i-sovrshen-pogled-kon-skopje-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg