На гости кај Тања: Стан во Охрид од 110m2 со застаклена тераса и многу цвеќиња (фото)

„Уредувањето на станот го правевме заедно со сопругот. Па, така се одлучивме во него да преовладуваат светли бои и топли тонови. Сакам свежи букети или саксиски цвеќиња бидејќи внесуваат свежина и радост во домот“, споделува Тања Митаноска (47), учителка од Охрид, за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-01.jpg

Тања Митаноска (47) е учителка од Охрид, сопруга на Сашо и мајка на Виктор (18) и Јован (15) години.

Нејзиниот дом е стан во центарот на Охрид со површина од 110 метри квадратни.

Тања за уредувањето на нејзиниот дом споделува за CRNOBELO.com:

„Домот е местото каде што секој од нас се чувствува опуштено, пријатно и спокојно. Тоа е нашата мала оаза на мирот каде што секој ден после работа, училиште или факултет наоѓаме мир и одмор.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-03.jpg

Уредувањето на станот го правевме заедно со сопругот. Па, така се одлучивме во него да преовладуваат светли бои и топли тонови.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-13.jpg

Изборот на потопла неутрална нијанса на ѕидовите дава чувство на смиреност во просторот и поубава атмосфера и ги поврзува другите елементи во него.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-15.jpg

Мебелот е едноставен и е во неутрални бои што му дава комфор, топлина и удобност на домот.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-08.jpg

Овој стил дозволува оживување на просторот и негов целосен карактер со вметнување различни додатоци и украси.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-02.jpg

Па, така често правам трансформации во домот, каде се трудам просторот да биде збогатен и разубавен со повеќе детали и декорации, соодветни на пригодата.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-12.jpg

Декорациите ги купувам или сама ги изработувам. Идејата за едноставните „направи сам“ проекти ја добивам од Пинтерест или Инстаграм во кои внесувам малку моја фантазија и труд.

na-gosti-kaj-tanja-stan-vo-ohrid-od-110m2-so-zastaklena-terasa-i-mnogu-cvekje-foto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg