6 мексикански локали во Македонија (со вкусна храна и совршена Маргарита)

Силен вкус, одлични зачини и коктел Маргарита... Бурито можеби или пак Начос чипс? Обожавате ли мексиканска храна? Ако е така, тогаш сигурно сте посетиле барем некој од овие локали, од кои поголемиот дел се во Скопје. 

6-meksikanski-lokali-vo-makedonija-so-vkusna-hrana-i-sovrshena-margarita-01.jpg

Кога треба да се избере место за ручек/вечера, тогаш јас по автоматизам споменувам мексикански ресторан... А вие? Дали и вие сте вљубеници во оваа храна?

Додека Мексико чека во листата земји за посета, да видиме што од оваа кујна ни се нуди во Македонија.

Мексикански ресторани со вкусна храна и совршени коктели:

Amigos Restaurant & Bar (во Центар) - Скопје

View this post on Instagram

A post shared by Amigos Restaurant & Bar (@amigos.centar)

View this post on Instagram

A post shared by Amigos Restaurant & Bar (@amigos.centar)

Amigos Ljubljanska (во Skopje City Mall) - Скопје

https://www.instagram.com/p/Co7hCj7oupQ/?hl=en

https://www.instagram.com/p/Cn_8b0bqt9K/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CmBbv2BoODU/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CkVriAqKotY/?hl=en

Buenos Dias - Скопје

Taco’s Jam Mexican Street Food - Скопје

LaPuerta - Скопје

Señor Truco - Неготино

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
Најмагично украсени локали низ Македонија: Спектакуларни елки, сијалички, мечиња Ако сакате да посетите место кое потсетува на новогодишна бајка, каде треба да п...
Уникатно место во Битола кое ќе ви разбуди емоции - хотел со прв интимен театар во Македонија (фото) Хотел Театар е магично место со прв интимен театар во Македонија, сместено во це...
„Смоквица“ – синџир локали во Белград, кој Србите (но и туристите) го обожаваат Пријатна атмосфера како да сте дома, топлина од секој агол, интересен избор на п...
Најубавите празнично украсени локали во Скопје, совршени за Инстаграм фотографии Новогодишната еуфорија ги зафати и локалите низ Скопје. Многу од нив се украсени...
6 интимни локали во Македонија, со по неколку масички и посебен шарм Од уметничкото кафуле Лувр, каде ќе се вљубите во делата на ѕидовите до минимали...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg