Супер идеја: Организирајте го вашето катче за шминкање (видео)

Ако сте девојка која секојдневно се шминка, сигурно владее хаос во вашите пудри, римели, четки за сенки, руменила...

super-ideja-organizirajte-go-vaseto-katce-za-sminkanje-video-01.jpg

Наместо да губите секое утро по неколку минути во барање, потрошете половина час за да го доведете во ред вашето катче за шминкање.

Старите вази, чаши и стаклени садови може да добијат многу поинаква улога со неколку едноставни трикови и идеи.

Земете ги сите чашки од еурокрем, стаклени садови од потрошени свеќи или обичните чашки кои подолго не ги користите и започнете ја нивната трансформација.

Одберете спреј во боја, лепак и светки по ваша желба и за само половина час можете да направите нова декорација која ќе ви го разубави просторот за шминкање.

Постапката е следна:

Би можело да ве интересира:

8 трикови за уредување со кои ќе ѝ дадете модерен изглед на вашата кујна Топлите бои се подобар избор од студените нијанси, а квалитетните кујнски апарат...
Идеи за уредување на мала спална соба што ќе ви помогнат да го искористите секој дел од просторот (ф... Копнеете да имате спална соба што наликува на спалните соби во списанијата, ама ...
Кул идеи за декорирање на домот, со предмети што ги имате дома (ќе ве чини 0 денари) Наместо да ги фрлате стаклените шишиња од сокови и слично, можете да ги искорист...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg