Време е за промени – како терасата да ја претворите во пролетно катче? (фото)


Време е за промени – како терасата да ја претворите во пролетно катче? (фото)

Слободното време искористете го за да почнете да разгледувате како да ја средите терасата и да ја претворите во омилено катче за претстојните пролетни денови.

vreme-e-za-promeni-kako-terasata-da-ja-pretvorite-vo-proletno-katche-foto-01.jpg

Иако можеби уште не е доволно топло за да уживате на тераса по цели денови, сепак може да го искористите овој период за полека да почнете да ја уредувате и средувате.

Средете го просторот од работите кои ги трупавте во текот на зимата, освежете го со нови додатоци во впечатливи бои, засадете цвеќиња, купете или сами направете нова гарнитура, лулка или што и да посакате.

Ако ви е потребна инспирација, почнете од следниве фотки:

M. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото докази дека и малата кујна може да ја уредите стилски и функционално Малите станови очекувано имаат и помали кујни, но не очајувајте дека не може да ...
Идеи за „ученички катчиња“ во собата на децата каде учењето ќе им оди полесно (фото) Зависно од тоа колку се големи децата и со каков простор располагате – уредете г...
Само едно нешто ви е потребно на тераса за целосно опуштање летово (фото) За целосно уживање во домот во летните, па дури и почетокот на есенските денови,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg