Луѓе преку фотки откриваат: „Како домот си го претворив во мини рај?“


Луѓе преку фотки откриваат: „Како домот си го претворив во мини рај?“

Kaко да ја заштитите терасата од љубопитните погледи на соседите? Како во дворот да си го направите најдоброто кино на отворено?

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-01.jpg

Домот треба да ни биде удобно и пријатно место кое нè релаксира комплетно.

Од избор на мебел и материјали до начин на осветлување, сè треба да биде во духот на тоа да ни биде пријатно.

Луѓе на Reddit споделуваат фотографии на кои покажуваат како домот си го претвориле во мал рај, се разбира, според сопствените желби.

Исповеди на луѓе низ фотки: „Како домот си го претворив во мини рај?“

„Ги искористив детските базени за да креирам кино на отворено.“

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-03.jpg

„Бањата си ја декорирав со стакла во боја и растенија за да изгледа како да сум на СПА.“

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-02.jpg

„Си ставив ќебе на фотелјата за читање за поголема топлина и удобност.“

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-04.jpg

„Во уредувањето на терасата користев природни материјали за топол изглед.“

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-05.jpg

„Ѝ дадов уникатен изглед на дневната соба со тули и висечки саксии.“

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-06.jpg

„Си ставив завеси на терасата за поголема приватност.“

lugje-preku-fotki-otkrivaat-kako-domot-si-go-pretvoriv-vo-mini-raj-07.jpg

Уште 5 фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...
Луѓе преку фотки откриваат: „Како домот си го претворив во мини рај?“ (2 дел) Од совршено уреден надворешен простор до традиционален кревет во спалната каков ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg