Кинеско фенерче – Природен украс кој едноставно се вклопува во есенскиот амбиент (фото)

Кинескиот фенер или физалис, е името на билката која на есен ја покажува својата убавина.

kinesko-fenerce-priroden-ukras-koj-ednostavno-se-vklopuva-vo-esenskiot-dom-001.jpg

Кинескиот фенер е билка во облик на мали, портокалови лампиони, чија боја може да стигне до темно црвени и кафеави нијанси, нежни на допир и идеални за есенска декорација.

Доволно е да поставите една гранка во декоративна ваза и да постигнете магичен ефект.

Сепак, постојат многу покреативни алтернативи за украсување, доколку ја најдете оваа природна убавина:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg