Кај Ивана дома: „Белиот мебел ми е погодок, но изборот на ламинат ми е промашување“ (фото)

Како добра одлука би рекла дека ми е и малата масичка во кујна, со што избегнувам постојано носење на чинии, јадење итн. од кујна во трпезарија. За мене кујна и дневна соба/трпезарија на едно се нешто што не доаѓа предвид.

 kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-09.jpg

kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-32.jpg

Погрешна процена направив и при избор на гарнитура, бидејќи избрав преголема гарнитура. Но барем е многу удобна и лесна за одржување, а има простор за складирање.

Особено сум задоволна со изборот на бел мебел, кој многу лесно може да се комбинира со скоро сите бои, така што на пример со промена на декорацијата од една во друга боја се добива целосно друг изглед. И што е најважно е многу лесен за одржување.

kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-33.jpg

Особено сум вљубена во полиците за книги, за кои долго време размислував, бидејќи дневната соба не ми е многу голема, но се покажаа како полн погодок и идеално надополнување.

kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-05.jpg

Не само што се практични, но и се детаљ кој и дава топлина на дневната соба.

kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-03.jpg

Како добар избор би ја одвоила и тркалезната кафе масичка со стакло во дневна соба, бидејќи како што веќе споменав дневната соба не е многу голема и каква било друга масичка дополнително би го намалила просторот.

kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-08.jpg

Едни од моите омилени парчиња мебел сепак се старите, кои по реставрирање добија сосема нов изглед и даваат особена топлина на просторот.“

kaj-ivana-doma-beliot-mebel-mi-e-pogodok-no-izborot-na-laminat-mi-e-promashuvanje-foto-18.jpg

Повеќе фотографии од домот на Ивана на следната страна...


Би можело да ве интересира:

Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Дворче во Градско со лулашки личи на вистинско игралиште и е сон за секое дете (фото) Освен лулашките, во дворчето на Даниела и Томе има и летниковец со хамок, но и и...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Живеам во стан од 50m2 во Скопје – одлуки што ги направив во уредувањето за кои не се каам (фото) Проточен бојлер во бањата за голем бојлер да не ми го зафаќа целиот простор, шан...
Дворче во битолско направено со мерак - летниковец, маса од буре и многу цвеќе (фото) Кога имате цвеќе и зеленило од сите страни, како и уникатни изработки, тогаш вку...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg