9 работи кои оддаваат „дом без вкус“

Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии, тие навистина ќе му дадат шарм на просторот.

9-raboti-koi-oddavaat-dom-bez-vkus-01.jpg

Домот е место каде треба да се чувствуваме убаво и пријатно, но понекогаш мали работи може да го расипат неговиот изглед и атмосфера.

Работи кои оддаваат „дом без вкус“:

Неуредна козметика во бањата

Вашата козметика сместете ја во некоја корпа за да не ѝ дава хаотичен изглед на вашата бања.

Кабли на видливи места

Како што расте бројот на електрични апарати во домаќинството, така расте и бројот на кабли и за да спречите хаотичен изглед мора да поставите специјални кутии или да ангажирате експерт за најсоодветно да ги спроведе.

9-raboti-koi-oddavaat-dom-bez-vkus-02.jpg

Непривлечни саксии за цвеќе

Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии, тие навистина ќе му дадат шарм на просторот.

Демоде чинии од 90-тите

Непривлечните чинии веднаш ќе бидат забележани од страна на гостите, па убаво би било да инвестирате во модерен сет, кој ќе говори многу за вас и вашиот вкус.

9-raboti-koi-oddavaat-dom-bez-vkus-04.jpg

Цветни завеси

Можеби некогаш биле хит, но денес на домот му даваат демоде изглед. Наместо тоа, одберете некои со геометриски форми.

Сјај за садови, течен сапун и детергенти во несоодветни пакувања

Замислете ја вашата тренди кујна со сјај за садови во пластично шише со налепница на него, не прилега зарем не? Наместо тоа, купете специјална амбалажа која ќе соодветствува на просторот.

9-raboti-koi-oddavaat-dom-bez-vkus-05.jpg

Недостиг од силни бои

Недостигот од елементи во силни бои ќе направи вашиот ентериер да изгледа здодевно и монотоно. Задолжително додадете перничиња во силни бои или некаков тип на впечатливи украси.

Расфрлани чевли во ходникот

На овој начин ќе оставите лош впечаток пред гостите уште на самиот влез. Овој мал простор мора да го опремите со практично шкафче, кое ќе понуди доволно место за вашите чевли.

9-raboti-koi-oddavaat-dom-bez-vkus-03.jpg

Хаотично наредени сувенири

Убаво е што од секаде сакате да си донесете по некој сувенир и да си го разубавите просторот, но мора да направите селекција што ќе ви стои на полиците, а што ќе спакувате во кутии и ќе го извадите по некоја година кога ќе му најдете соодветно место.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат) Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg