Подгответе се за лето: Седумдневниот план за исхрана со кој Милица Павловиќ ослабе 10kg за 2 недели

Која е диетата што ѝ помогна на Милица Павловиќ да ослабе 10kg за 2 недели? Како изгледа седумдневното мени и што треба да консумирате, ако сакате да ја држите?

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-01.jpg

Српската пејачка Милица Павловиќ во моментов е на врвот на својата слава, а каде и да се појави привлекува внимание со својот совршен изглед.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-02.jpg

Пејачката призна дека заради работните ангажмани нема премногу време да вежба, но затоа внимава многу на исхраната и ја практикува таканаречената јапонската банана диета.

„Пријателите ми зборуваа за тој начин на исхрана, па јас на интернет се информирав и на сите им го препорачувам. Секако, со консултација со лекар. Ништо без тоа.

Секој мора да го пронајде она што најмногу му одговара на неговиот метаболизам“ – изјави Милица.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-03.jpg

Досега во повеќе наврати било пишувано дека пејачката со овој начин на исхрана успеала да ослаби 10kg за 2 недели, иако според некои информации со овој начин на исхрана во истиот период може да се ослабе и до 14kg.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-04.jpg

Она што е клучно за оваа диета е што секое утро за појадок се јадат 2 до 3 банани, кои се богати со хранливи влакна и прават подолго време да се чувствувате заситено.

Благодарение на тоа што се богати со магнезиум, бананите ќе ви помогнат во текот на целиот ден да се чувствувате опуштено и да бидете добро расположени.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-05.jpg

Инаку, оваа диета можете да ја држите една недела или две, во зависност од тоа колку сакате да ослабите, и потоа ќе треба да бидете внимателни со исхраната за да не ги вратите загубените килограми.

Како изгледа седумдневното мени на Милица Павловиќ:

Прв ден

Ручек:

Супа со зеленчук и зелка салата.

Вечера:

100g бело пилешко месо и салата по желба.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-06.jpg

Втор ден

Ручек:

Спанаќ со ориз и салата.

Вечера:

100g лосос или некоја риба, парче интегрален леб и салата.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-07.jpg

Трет ден

Ручек:

50g тестенини со сос од домати и салата од свежо цвекло.

Вечера:

70g јунешко месо печено на скара, парче интегрален леб и салата.

podgotvete-se-za-leto-sedumdnevniot-plan-za-ishrana-so-koj-milica-pavlovikj-oslabe-10kg-za-2-nedeli-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што е Intermittent Fasting и кој не смее да ја држи оваа диета? Диетата со наизменично/интервално постење или т.н. Intermittent Fasting не се вр...
7-дневно мени со здрави оброци од нутриционистка (погодно е и за дијабетичари) Следејќи го ова мени, ќе ги задоволите вашите нутритивни потреби, а ќе уживате в...
Што е кето диета, колку е безбедна и кој не смее (ниту да помисли) да ја држи? Со кето диетата може да се загубат и до 20 килограми во 2 месеци и стана популар...
Го намалува холестеролот и помага во слабеење: Зошто треба да ја пробате медитеранската диета? Со медитеранскиот начин на исхрана, не треба да воведете многу ограничувања – мн...
3-дневна диета со лубеница - Колку е ефикасна и што треба да знаете за неа? Лубеницата содржи 92 отсто вода и е одлична во летниот период за хидрирање и за ...
Во колку часот треба да појадувате, а кога да вечерате за да имате рамен стомак, според доктор? Вечерата треба да биде два или три часа пред да си легнете да спиете. Знаете ли ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg