4 начини на кои можете да слабеете со тестенини


4 начини на кои можете да слабеете со тестенини

Доколку сакате да се ослободите од вишокот килограми не е задолжително да се ослободите од јаглените хидрати. Всушност, тестенините може да ви помогнат за да ги согорите мастите.

4-nacini-na-koi-mozete-da-slabeete-so-testenini-01

Тестенини, црни маслинки и фета - Иако ви звучи премногу вкусно за да биде диетално, оваа комбинација е во корист на вашата линија. Ако 5 пати во неделата го консумирате овој оброк, ќе го намалите нивото на масти во телото.

Тестенини, зелен зеленчук и чили - Подгответе ги своите пролетни тестенини со зелени плодови и чили и подготвени сте за слабеење.

Едноставни шпагети - Не ги варете премногу долго тестенините, така го губат вкусот, а воедно и ја менуваат својата структура на јаглехидрати. Проварете 5-7 минути, прелијте со маслиново масло и додајте кари.

Тестенини, босилек и домати - Босилекот го намалува нивото на кортизолот, кој помага во складирањето масти, додека 100 грама домат содржи само 18 калории.

Би можело да ве интересира:

„АНТОАН диета“ – до 5 kg помалку за само една недела Претеравте со јадењето и пиењето за време на празниците? Потребна ви е брза, но ...
Како да се храните, ако имате тело со облик на круша, јаболко, песочен часовник...? Секој облик на тело е уникатен и посебен, но сте се запрашале ли зошто кај некои...
Вежбате, јадете здраво, а сепак не слабеете – во што е проблемот? Доколку мислите дека постојат само една до две причини зошто вашиот здрав режим ...

Најчитани неделава