Диета со која брзо се согоруваат калориите


Диета со која брзо се согоруваат калориите

Постојат десетина различни верзии на оваа диета, но најпопуларна е онаа која не се состои од досадно еднолично јадење само на еден производ, туку вклучува различни.

dieta-koja-brzo-gi-sogoruva-kalorii-01

Може да се каже дека ова е една варијација на диетата на д-р Еткинсон каде фокусот е на значењето на намаленото внесување јаглени хидрати.

Во оваа верзија се јадат 2 или повеќе јајца за појадок, а со нив и зеленчук со мала содржина на јаглени хидрати или некое месо, како и грејпфрут.

Ручек и вечера вклучуваат или уште една порција јајца или мали порции месо.

Салатата и зеленчукот со малку јаглени хидрати се дозволени, додека овошјето е ограничено на едно или две парчиња дневно.

Пример на диететскиот план:

Појадок: 2 варени јајца, ½ грејпфрут

Ручек: печено пилешко и зелена салата

Вечера: омлет од 2 јајца со спанаќ и домат

Би можело да ве интересира:

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...
5-дневна детокс диета со која ќе се ослободите од масните наслаги и токсините во телото Оваа диета е всушност краток план за исхрана кој ќе ви помогне да ги согорите ма...