Слабејте без чувство на глад: Диета која се држи само 2 дена во неделата


Слабејте без чувство на глад: Диета која се држи само 2 дена во неделата

Наместо да се изгладнувате и со денови да се мачите броејќи калории, сега можете да добиете двапати подобар резултат за само 2 дена.

slabejte-bez-cuvstvo-na-glad-dieta-koja-se-drzi-samo-2-dena-vo-nedelata-01.jpg

Ако само 2 дена во неделата избегнувате јаглени хидрати и јадете овошје, зеленчук и месо без масти, ќе се зачудите колку полесно ќе ги изгубите вишокот килограми.

Да се држите до строга диета само 2 пати неделно е многу подобро и дава поголем ефект, отколку заморните диети кои траат по цела година.

Во што е тајната?

Истражувањата тврдат дека луѓето кои јадат овошје, зеленчук и месо без масти двапати неделно, а другите 5 дена од седмицата јадат сѐ што сакаат, губат двапати повеќе килограми од оние кои постојано биле на диети.

После три месеци од оваа дводневна диета просечно се отстрануваат 4 килограми, а тоа е така поради големиот ефект кој го има и се пренесува на останатите денови, кога јадете нормално.

Ако веќе се одлучите за овој вид на диета, стручњаците велат дека и самите ќе забележите намалување на внесувањето висококалорична храна во останатите 5 дена од неделата.

Вреди да се обидете!

Би можело да ве интересира:

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...
7 правила со кои никогаш повеќе нема да кажете: „Морам да почнам со диета“ Здравата храна во никој случај не треба да биде мода или предизвик за убаво тело...

Најчитани неделава