15 дневна диета со двопек и портокал за 7 килограми помалку


15 дневна диета со двопек и портокал за 7 килограми помалку

Диетата трае 15 дена, односно се спроведува во 3 циклуси по 5 дена, по што се прави подолга пауза од неколку месеци.

15-dnevna-dieta-so-dvopek-i-portokal-za-7-kilogrami-pomalku-01.jpg

Во текот на диетата не се дозволени алкохолни пијалаци, а намирниците мора да се консумираат по пропишаниот редослед.

За само 2 седмици очекувајте 7 килограми помалку.

Ова е распоредот на исхрана кон кој треба да се придржувате:

Појадокот е ист за секој ден: 1 портокал или ½ грејпфрут или чаша лимонада од ½ лимон без шеќер, двопек и шолја кафе или чај без шеќер и млеко.

1 ден

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, кисела павлака

Вечера: 2 домати или 2dl варен домат, 2 варени јајца, 1 краставица


2 ден

Ручек: 1 портокал, 1 јајце, 1 кисела павлака, 2 парчиња двопек

Вечера: 125g мелено јунешко, 1 домат, 1 портокал, 1 двопек, 1 шолја чај без шеќер


3 ден

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисела павлака, 2 краставици, 1 шолја чај без шеќер

Вечера: 125g мелено месо, 1 портокал, 1 двопек, 1 шолја чај


4 ден

Ручек: 125g кравјо сирење, 1 домат или 1dl варен домат, 1 двопек

Вечера: 125g мелено месо, 2 домати, 1 јаболка, 1 двопек


5 ден

Ручек: 200g варено месо или риба, 1 домат, 1 двопек

Вечера: ½ kg варено овошје (морков, грашок, компир), 1 јајце, 1 домат.

За време на диетата почесто консумирајте течности без шеќер, а избегнете ја пржената храна и слатките.

Во просек, по 15-от ден, луѓето кои се придржувале кон оваа исхрана изгубиле и до 7 килограми.

Испробајте и споделете ги резултатите.

Би можело да ве интересира:

3-дневен план на исхрана кој ќе ве подготви за на плажа Aко сте во потрага по брз и ефективен начин на слабеење пред да облечете бикини,...
Брза диета со која ќе ослабете за само 21 ден Летото е веќе овде и сигурно почнувате да размислувате за слабеење. Доколку имат...
План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена Не е тајна дека стјуардесите мора да бидат витки и затегнати како би ја добиле р...

Најчитани неделава