Слабејте по 1 килограм на една недела со медовата диета!


Слабејте по 1 килограм на една недела со медовата диета!

Новата хит диета за слабеење се вика медова диета и може да ви помогне да ослабете по еден килограм на една недела само доколку го замените шеќерот во исхраната со мед.

slabejte-po-eden-kologram-na-edna-nedela-so-medovata-dieta-1

Според стручњаците, тајната на оваа диета е тоа што медот му помага на телото полесно да ги согорува масните наслаги, посебно додека спиеме, како и да ја намали желбата за внесувањена грицки во текот на денот.

Нема потреба да се откажувате од ништо во исхраната, нема потреба постојано да ги броите калориите и да се мерите на вага.

Медот ќе ве натера сами да ги препознаете продуктите кои не треба да ги јадете и ќе ви помогне да ослабнете видно без потврда од вагата.

Доволно е да го замените шеќерот со мед во исхраната и денот да го започнувате и завршувате со лажиче мед стопено во чаша топла вода, половина час пред легнување и после будење.

Во текот на денот секогаш кога ќе посакате да внесете некоја нездрава храна или чоколадо, наместо тоа каснете едно лажиче мед кое ќе ве засити и ќе ја убие желбата за јадење.

Доколку се храните што е можно поздраво и го замените шеќерот со мед во пијалоците како и во исхраната, тогаш загарантирано ќе слабеете по еден килограм на една недела со медовата диета.

Би можело да ве интересира:

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...
„АНТОАН диета“ – до 5 kg помалку за само една недела Претеравте со јадењето и пиењето за време на празниците? Потребна ви е брза, но ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава