24-часовен план на исхрана за рамен стомак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


24-часовен план на исхрана за рамен стомак

Иако не е возможно да обликувате стомачни мускули преку ноќ, можно е да ја намалите подуеноста во пределот на стомакот и да изгледате неколку сантиметри послабо.

24-casoven-plan-na-ishrana-za-ramen-stomak-1.jpg

Благодарение на овие намирници и детално испланираното мени, за 24 часа ќе бидете подготвени за бикини.

Што да јадете за стомакот да не ви биде подуен?

Појадок:

Инстант овесна каша со 1 шолја шумско овошје и 2 лажички путер од кикирики или 2 тврдо варени јајца и 1 шолја шумско овошје.

24-casoven-plan-na-ishrana-za-ramen-stomak-2.jpg

Утринска ужина:

1/3 шолја несолени јаткасти плодови и 1 мандарина или целер стапчиња со 2 лажици путер од кикирики.

24-casoven-plan-na-ishrana-za-ramen-stomak-3.jpg

Ручек:

2 шолји зелена салата со ½ сечкана краставица, 10 шери домати, ¼ шолја рендани моркови, ½ авокадо, 1 тврдо варено јајце, 1 лажица семки од сончоглед и малку лимон и оцет.

24-casoven-plan-na-ishrana-za-ramen-stomak-4.jpg

Попладневна ужина:

180ml јогурт или павлака со малку цимет или 1 шолја сечкана краставица со оцет и свежи зачини.

24-casoven-plan-na-ishrana-za-ramen-stomak-5.jpg

Вечера:

150g лосос на сакара, малку провриен спанаќ со 1 лажичка маслиново масло и 1 чешне лук и печен корен од копар со било каков коренест зеленчук (морков, пашканат, целер, аспарагус, даикон.)

24-casoven-plan-na-ishrana-za-ramen-stomak-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3-дневен план на исхрана кој ќе ве подготви за на плажа Aко сте во потрага по брз и ефективен начин на слабеење пред да облечете бикини,...
„Јајце диета“: Ќе симнете до 7 килограми за 14 дена Оваа диета е едноставна за следење, со евтини намирници и точно утврден распоред...
Жолта диета - Исхрана со која намалувате 4 килограми за 8 дена Сончевата или жолта диета е идеална за кога ќе пристигнат топлите, сончеви денов...

Најчитани неделава