Дневното мени на Клое Кардашијан, за облини како нејзините
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Дневното мени на Клое Кардашијан, за облини како нејзините

Нутриционистот на Клое Кардашијан конечно откри колку и што јаде Клое Кардашијан за да го постигне телото кое моментално го има.

dnevnoto-meni-na-kloe-kardashian-za-oblini-kako-nejzinite-01.jpg

Дневното мени вклучува 7 оброци, па мали се шансите да останете гладни.

Заедно со напорните тренинзи, и вие летово може да почнете предизвик „тело за одмазда“ како Клое.

dnevnoto-meni-na-kloe-kardashian-za-oblini-kako-nejzinite-03.jpg

Планот е следниов:

Прв оброк – појадокот обично ѝ се состои од протеин во прав со 1 лажичка путер од бадеми и овошје по желба, изблендирано заедно со вода и мраз.

Втор оброк – првата ужина подразбира овошје по желба.

Трет оброк – 120g пилешки гради со зеленчук и салата со висок процент на железо (нешто како цвекло или спанаќ).

dnevnoto-meni-na-kloe-kardashian-za-oblini-kako-nejzinite-02.jpg

Четврт оброк – зеленчук. Обично супа од целер со 1 шолја доматен сос. Плус, 12 бадеми.

Петти оброк – уште зеленчук. Една шолја сечкан целер или домати заедно со 1 јајце.

Шести оброк – за вечера обично јаде мрсна риба како лосос, морски гргеч… секако, сервирана со 220g салата од зеленчук.

Седми оброк – по вечерата, може да каснете парче овошје по желба.

Исхраната во комбинација со тренинзите, очигледно може да направи чудо за неколку месеци.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Јајце диета“: Ќе симнете до 7 килограми за 14 дена Оваа диета е едноставна за следење, со евтини намирници и точно утврден распоред...
Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
Предлог две брзи диети: Слабеење до 5 килограми за 5 дена Брзите диети се обвинети дека ги следи јо-јо ефект, односно дека изгубените кило...

Најчитани неделава