3-дневен план на исхрана кој ќе ве подготви за на плажа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


3-дневен план на исхрана кој ќе ве подготви за на плажа

Aко сте во потрага по брз и ефективен начин на слабеење пред да облечете бикини, ќе го обожавате ова 3-дневно мени.

3-dneven-plan-na-ishrana-koj-ke-ve-podgotvi-za-na-plaza-01.jpg

Со него имате ограничен внес на калории, но не ја губите енергијата.

Важно е само да ги почитувате следниве правила:

 • Следете го планот 3 дена и потоа направете пауза од 2 недели. Потоа повторете.
 • Не консумирајте алкохол.
 • Не додавајте млеко или шеќер во кафето.
 • Ако не јадете путер од кикирики, може да го замените со хумус, путер од бадеми или семки од тиква.

3-dneven-plan-na-ishrana-koj-ke-ve-podgotvi-za-na-plaza-02.jpg

Прв ден

Појадок:

 • ½ грејпфрут
 • 1 шолја кафе
 • Парче леб со путер од кикирики

Ручек:

 • ½ шолја туна
 • Парче тост леб
 • Вода или црно кафе или чај

Вечера:

 • 85g било какво месо
 • 1 шолја грашок
 • ½ банана
 • 1 мало јаболко
 • 1 шолја сладолед од ванила

3-dneven-plan-na-ishrana-koj-ke-ve-podgotvi-za-na-plaza-03.jpg

Втор ден

Појадок:

 • Парче леб
 • Едно јајце на око
 • ½ банана

Ручек:

 • 1 шолја младо сирење или чедар кашкавал
 • 1 тврдо варено јајце
 • 4 парчиња двопек

Вечера:

 • 2 колбаси
 • 1 шолја брокула
 • ½ шолја морков
 • ½ банана
 • ½ шолја сладолед од ванила

3-dneven-plan-na-ishrana-koj-ke-ve-podgotvi-za-na-plaza-04.jpg

Трет ден

Појадок:

 • 5 парчиња двопек
 • Парче чедар кашкавал
 • 1 мало јаболко
 • 1 шолја кафе

Ручек:

 • Парче леб
 • 1 тврдо варено јајце

Вечера:

 • 1 шолја туна
 • ½ банана
 • 1 шолја сладолед од ванила

3-dneven-plan-na-ishrana-koj-ke-ve-podgotvi-za-na-plaza-05.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тридневна војничка диета со која ќе „стопите“ 4 килограми Војничката диета се базира на исхрана во мали оброци, внимателно осмислени за да...
План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена Не е тајна дека стјуардесите мора да бидат витки и затегнати како би ја добиле р...
Богата зимска диета - за слабеење и заштита од грипот Зимската диета ќе ви помогне да ослабете, но и да го подобрите имунитетот за да ...

Најчитани неделава