4 намирници со кои Џенифер Анистон ги одржува младоста и линијата


4 намирници со кои Џенифер Анистон ги одржува младоста и линијата

Џенифер Анистон е вистинска фитнес инспирација и синоним за жена која не старее.

4-namirnici-so-koi-jennifer-aniston-gi-odrzuva-mladosta-i-linijata-01.jpg

Откако ја знаеме во улогата на Рејчел од Пријатели, Анистон како да не старее.

На 48 години изгледа фантастично, а неодамна откри каков е нејзиниот режим на исхрана. Поточно, откри без кои 4 намирници не поминува еден нејзин ден.

„Секогаш имам артичок кој е одлична салата кога е ладен. Го мацкам во сенф. Тоа е одличен и здрав оброк. Задолжително правам и салата од целер и краставици. Тоа се освежувачките грицки кои ги обожавам.“

Кога има време, прави интензивен тренинг од 75 минути, но кога има само 10-тина минути во денот практикува различни вежби од по неколку сета.

„1 минута трчање, 1 минута спринт, 1 минута одење, 1 минута трчање и 1 минута спринт. Повторете уште еднаш. Овој краток тренинг ќе ви го протресе секој мускул во телото.“

4-namirnici-so-koi-jennifer-aniston-gi-odrzuva-mladosta-i-linijata-02.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Јајце диета“: Ќе симнете до 7 килограми за 14 дена Оваа диета е едноставна за следење, со евтини намирници и точно утврден распоред...
Омилените славни дами споделуваат: Тајни за исхрана Ѕвездите секогаш изгледаат беспрекорно, но како им успева тоа? Покрај вежбањето ...
Диета со јагоди: Трае само 4 дена и се намалуваат 3 килограми Јагодите помагаат во слабеењето така што го стимулираат метаболизмот, па токму о...