7-дневно мени: Како да „преживеете“ без да внесете шеќер?


7-дневно мени: Како да „преживеете“ без да внесете шеќер?

Детоксикацијата од шеќер може да биде прилично напорна и тешка, посебно ако имате секојдневна навика да се честите со десерти. Но, постои план кој може да виј а олесни работата.

7-dnevno-meni-kako-da-preziveete-bez-da-vnesete-sheker-001.jpg

Ако ги почнавте првите подготовки за летото, тогаш време е да одвоите барем 7 дена за да го исчистите телото од непотребно внесените шеќери.

7-дневниот предизвик изгледа вака:

7-dnevno-meni-kako-da-preziveete-bez-da-vnesete-sheker-01.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 знаци дека не сте накачиле некој килограм, туку сте само подуени Ако во рок од само неколку дена, не можете да ги закопчате фармерките кои ги нос...
Жолта диета - Исхрана со која намалувате 4 килограми за 8 дена Сончевата или жолта диета е идеална за кога ќе пристигнат топлите, сончеви денов...
План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена Не е тајна дека стјуардесите мора да бидат витки и затегнати како би ја добиле р...

Најчитани неделава