Детокс пијалак кој ќе ви помогне да го „израмните“ стомакот до лето


Детокс пијалак кој ќе ви помогне да го „израмните“ стомакот до лето

Да се постигне рамен стомак до лето на сите им изгледа како невозможна мисија, но сепак постојат начини.

detoks-pijalak-koj-kje-vi-pomogne-da-go-izramnite-stomakot-do-leto-01.jpg

Важно е да бидете упорни, да се храните правилно и нормално да имате никаква физичка активност, бидејќи ништо не се случува магично.

Како додаток на овие работи, од голема корист ќе ви биде и следниот пијалак за детоксикција кој можете брзо и лесно да си го подготвувате.

Со редовно консумирање на детокс смутито ќе се чувствувате полесно, ќе ви се регулира процесот на варење и полесно ќе го постигнете посакуваниот рамен стомак.

Овој пијалак е совршен како алтернатива за појадок, а се препорачува да се пие барем една-две недели за подобри резултати.

Потребни состојки:

  • 1 dl павлака
  • 1 лажичка мелени бадеми
  • ½ шолја смрзнати боровинки
  • ½ шолја ананас
  • 1 шолја листови кељ
  • ¾ шолја вода

Начин на подготовка:

Прво измешајте ги павлаката, бадемите, боровинките, ананасот и кељот во водата, а потоа заедно изблендирајте ги додека не добиете мазна и густа смеса.

detoks-pijalak-koj-kje-vi-pomogne-da-go-izramnite-stomakot-do-leto-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5-дневна детокс диета со која ќе се ослободите од масните наслаги и токсините во телото Оваа диета е всушност краток план за исхрана кој ќе ви помогне да ги согорите ма...
Зошто слабеењето е многу полесно во летните месеци? Многу луѓе со доаѓањето на летото забележуваат промени во нивните навики за исхр...
Мотивација за лето: 12 секојдневни и едноставни навики за слабеење Никогаш доста од совети и мали правила за поубав изглед, особено во летниот пери...

Најчитани неделава