Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба


Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба

Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и сакаат да симнат уште некој килограм.

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-01.jpg

Нормално, секоја жена сака да изгледа совршено како невеста, па пред свадба сака да се доведе до идеална форма.

За таа цел, потребно е да се водите по одреден (строг) режим на исхрана, да си скратите од некои задоволства и да се фокусирате на прочистување.

Ако не сакате да бидете подуени, да се чувствувате непријатно и наместо тоа сакате да чекорите самоуверено во венчаницата, следниов план за исхрана ќе ви биде од корист.

Како да ја постигнете посакуваната форма ако денот за свадбата се наближува?

Ден 1

Прв појадок: 2 јаболка, 1 портокал, 1 шолја зелен чај без шеќер

Втор појадок: (2-3 часа по првиот појадок) 1 јаболко, 1 чаша негазирана, минерална вода

Ручек: 2 чаши чиста вода, 2 портокали, 100g пилешко на скара со зелена салата

Вечера: 1 чаша чиста вода, пола портокал, пола јаболко, 1 варено јајце + 100g салата од зелка

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-02.jpg

Ден 2

Прв појадок: 2 портокали, 1 шолја зелен чај без шеќер

Втор појадок: (2-3 часа по првиот појадок) 2 јаболка, 1 чаша чиста вода

Ручек: 2 шолји минерална вода, 2 портокали, парче риба (околу 100g), лажица спанаќ или блитва

Вечера: 1 чаша чиста вода, 3 јаболка

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-03.jpeg

Ден 3

Прв појадок: 3 портокали, 1 шолја зелен чај без шеќер, 1 лажица мед

Втор појадок: (2-3 часа по првиот појадок) 1 јаболко, 1 шолја чиста вода

Ручек: 1 чаша чиста вода, 1 јаболко, 80g младо сирење, салата од цвекло (100g)

Вечера: 1 чаша чиста вода, 1 јаболка, 1 мандарина

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-04.jpg

Ден 4

Прв појадок: 1 јаболко, 1 портокал, 1 шолја зелен чај без шеќер

Втор појадок: (2-3 часа по првиот појадок) 2 јаболка, 1 шолја минерална вода

Ручек: 1 чаша чиста вода, 1 портокал, 2 парчиња интегрален леб со намаз од варени и пасирани моркови

Вечера1 чаша минрална вода, 1 јаболко, 1 портокал 

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-05.jpg

Ден 5

Прв појадок: 2 јаболка, 1 портокал, 1 шолја зелен чај без шеќер

Втор појадок: (2-3 часа по првиот појадок) 1 портокал, 1 шолја минерална вода

Ручек: 1 чаша чиста вода, 3 јаболка

Вечера: 1 чаша минерална вода, 1 портокал, 1 шолја јогурт без масти

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-06.jpg

Ден 6

Прв појадок: 1 јаболко, 1 шолја зелен чај без шеќер, 1 лажица мед

Втор појадок: (2-3 часа по првиот појадок) 1 јаболка, 1 портокал, 1 чаша чиста вода

Ручек: 1 чаша чиста вода, 1 портокал, 100g бело пилешко месо со сезонска салата (без масло)

Вечера: 1 чаша минерална вода, 2 јаболка, 200g кисело млеко

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-07.jpg

Напомена:

  •  За ручек и вечера, секогаш прво изедете го овошјето, а 15 минути подоцна останатата храна (пилешко, риба, јајце, јогурт, кисело млеко...)
  • Вода може да пиете и помеѓу оброците
  • Вечерајте најмалку 2 часа пред спиење
  • Кога можете, вклучете и физичка активност

dieta-za-nevesti-6-dnevno-meni-so-koe-kje-bidete-vo-forma-do-svadba-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Данска диета за брзо слабеење: Ригорозно 13-дневно мени само за најупорните Дојде периодот од годината кога сите се заинтересирани за брзо слабеење, а ние ј...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...
Жолта диета - Исхрана со која намалувате 4 килограми за 8 дена Сончевата или жолта диета е идеална за кога ќе пристигнат топлите, сончеви денов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg