Тридневна војничка диета со која ќе „стопите“ 4 килограми


Тридневна војничка диета со која ќе „стопите“ 4 килограми

Војничката диета се базира на исхрана во мали оброци, внимателно осмислени за да ги согорат вишокот маснотии, но и да го забрзаат метаболизмот.

tridnevna-vojnicka-dieta-so-koja-ke-stopite-4-kilogrami-01.jpg

Крајниот резултат, според оние што ја пробале, се 4 килограми помалку по само 3 дена.

Строго е забрането консумирање на алкохол, треба почесто да пиете обична вода, додека кафето и чајот се дозволени само ако се без шеќер.

Се препорачува барем 30 минути дневно физичка активност.

Сепак, оваа војничка диета не им се препорачува на лица со лошо здравје и хронични болести, бидејќи може да доведе до слабост, главоболка, низок притисок и слични несакани ефекти.

tridnevna-vojnicka-dieta-so-koja-ke-stopite-4-kilogrami-02.jpg

Ако сепак сте здрави и се одлучите за брзо слабеење, ова е планот кој треба да го следите:

Прв ден

Појадок

 • ½ грејпфрут
 • 1 парче леб
 • 2 лажици путер од кикирики
 • 1 шолја кафе или чај

Ручек

 • 115g туна
 • 1 парче леб
 • 1 шолја кафе или чај

Вечера

 • 85g варено месо по желба
 • 150g варени мешунки
 • ½ банана
 • 1 мало јаболко
 • 1 топка сладолед од ванила

Втор ден

Појадок

 • 1 јајце
 • 1 парче леб
 • ½ банана

Ручек

 • 200g свежо сирење
 • 1 тврдо варено јајце
 • 5 мали крекери

Вечера

 • 2 виршли, варени
 • 175g варена брокула
 • 25g моркови
 • ½ банана

Трет ден

Појадок

 • 5 крекери
 • 1 парче тврдо сирење
 • 1 мало јаболко

Ручек

 • 1 тврдо варено јајце
 • 1 парче леб

Вечера

 • 230g туна
 • ½ банана
 • 1 топла сладолед од ванила

tridnevna-vojnicka-dieta-so-koja-ke-stopite-4-kilogrami-03.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
Рестриктивна болничка диета – се губат до 15 килограми за 2 недели За оваа диета се вели дека помага да се загубат од 7 до 15 kg за 15 дена, но, со...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg