Омилената диета на Викторија Бекам - се намалуваат 7 килограми за 9 дена


Омилената диета на Викторија Бекам - се намалуваат 7 килограми за 9 дена

Со оваа диета можете да изгубите до седум килограми за девет дена. Така и популарната Викторија Бекам успеала да ја врати својата беспрекорна линија по раѓањето на своето четврто дете.

So-omilenata-dieta-na-Viktorija-Bekam-izgubete-sedum-kilogrami-za-devet-dena-01.jpg

Иако не станува збор за диета, туку за чистење на дигестивниот систем и детоксикација на телото, многу луѓе овој режим го нарекуваат Алое вера диета.

Британците буквално полудеа за оваа диетална програма, која трае само девет дена, откако Викторија Бекам се пофали во британските медиуми дека по два дена изгубила два килограми.

Таканаречената Алое вера диета или Clean 9 детоксикација, во 2014 година беше најбараната диета во Велика Британија и меѓу „топ 10“ диети ширум светот.

Викторија е позната по своите радикални и екстремни диети, а за оваа диета се решила по раѓањето на четвртото дете, за брзо да ослабне и да го исчисти телото од токсини и акумулирани маснотии.

Промените ја шокирале, во најмала рака, а брзите резултати на оваа диета не ги оставија рамнодушни ниту останатите ѕвезди, како пејачката Мишел Мекманус, која изгуби неверојатни шест килограми.

Нутриционистите и лекарите велат дека овој план на исхраната е безбеден и ефикасен, и дека ја враќа енергијата. Трае само девет дена, содржи неколку додатоци во исхраната, меѓу кои се сокови од алое вера и капсули.

So omilenata dieta na Viktorija Bekam izgubete sedum kilogrami za devet dena 02

Диетата ви овозможува да изгубите 3 до 7 килограми за девет дена.

Во првиот период, телото нежно се чисти од штетните хемикалии и конзерванси. Алое вера го отстранува плакот од цревата.

Главниот состав на капсулите е Garcinia cambogia или хидроксицитрична киселина, која е силен блокатор за конверзија на јаглехидрати во маснотии, додека капсулите Therm, засновани на зелено кафе и бразилска гуарана, промовираат термогенеза, односно горење на масти.

Покрај тоа, се консумираат влакна растворливи во вода, додека протеинските шејкови се користат за зачувување на мускулната маса. Поради оваа причина, со оваа диета не се губи мускулната маса и нема јо-јо ефект, бидејќи не се губат хранливите материи.

Целосната диета може да ја разгледате ТУКА.

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...
10 совети за слабеење од сестрите Кардашијан Доколку сѐ уште ништо не ви помогнало да се ослободите од вишокот килограми, мож...

Најчитани неделава