План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена


План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена

Не е тајна дека стјуардесите мора да бидат витки и затегнати како би ја добиле работата од соништата, но мора и такви да останат.

plan-za-dieta-kako-stjuardesa-koja-trae-samo-4-dena-001.jpg

Па, наводно во тоа им помага „стјуардеса диетата“ која трае само 4 дена, а е од голема помош кога треба брзо да се вратат во форма.

Овој режим на исхрана изгледа вака, доколку сакате да го пробате:

Прв ден

Појадок: Овесна каша подготвена со жешка вода, без млеко или путер, шолја чај со лажичка шеќер.

Ручек: Салата од било каков свеж зеленчук, чинија пилешка супа, 100g варено пилешко филе.

Вечера: 200g било каква риба со 3 гранчиња свеж магдонос.

Втор ден

Појадок: 1 јаболко и 1 чаша сок од јаболка.

Ручек: 200g пилешко филе, исклучиво варено.

Вечера: 90g сирење со ниска масленост.

Трет ден

Појадок: Било какво овошје и 100ml јогурт.

Ручек: 100g риба, 1 авокадо и лист зелена салата.

Вечера: 200g каша од хељда, без масло или шеќер.

Четврти ден

Појадок: 200ml јогурт, шолја чај.

Ручек: 1 домат со 200g варена риба.

Вечера: 250g пире од компир.

Во текот на оваа диета се препорачува многу вода, а максимално два дена смее да пиете кафе, но без шеќер.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
3-дневен план на исхрана кој ќе ве подготви за на плажа Aко сте во потрага по брз и ефективен начин на слабеење пред да облечете бикини,...
План за поздрава исхрана, за сите кои се стрвни кога ќе видат пица или колаче Дали припаѓате во онаа група луѓе кои кога ќе видат печиво, чоколадо или колачи ...

Најчитани неделава