Дневната исхрана на Кортни Кардашијан – Како после 3 деца нема проблем со вишок килограми?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Дневната исхрана на Кортни Кардашијан – Како после 3 деца нема проблем со вишок килограми?

Можеби не води најгламурозен живот од кланот Кардашијан, но дефинитивно е најприродната сестра која и покрај 3 деца успева да изгледа сосема солидно за свои години.

dnevnata-ishrana-na-kortni-kardashian-kako-posle-3-deca-nema-problem-so-vishok-kilogrami-01_resize.jpg

Кортни Кардашијан тврди дека никогаш немала проблеми со килограмите, а сега открива и зошто е тоа така.

Утрински шејк

Нејзиниот прв оброк, ако може така да се нарече, е смути со авокадо во кое задолжително додава мед и кокосово млеко.

Исто така наутро обожава и мача лате од мача прав и бедемово млеко, кое е замена за стандардното кафе.

Појадок

Мајката на три деца вели дека обожава да прави палачинки од банана или тиква, а на Инстаграм повеќепати го има објавено резултатот.

Ручек

Кортни практикува ручек со низок процент на јаглехидрати. Еден просечен ручек содржи тврдо варено јајце, авокадо, домати и свежа моцарела.

dnevnata-ishrana-na-kortni-kardashian-kako-posle-3-deca-nema-problem-so-vishok-kilogrami-03_resize.jpg

Грицки

Не практикува солени чипсови, но затоа обожава суви печива како француски кроасани.

Вечера

Кортни вели дека за вечера знае да подготви пилешки прсти печени во рерна со кокосово брашно и млеко од бадем.

Десерт

Позната е по тоа што се држи до здравите алтернативи на класични десерти, па затоа секогаш во фрижидерот ѝ се наоѓаат овошни јогурти со органско потекло, бадеми со црно чоколадо, сушено манго...

Омилен десерт ѝ е чиа пудингот со свежо овошје.

Вечерно смути

Како што го почнува денот, така и го завршува – со шејк со додаток на колаген и мелатонин.

dnevnata-ishrana-na-kortni-kardashian-kako-posle-3-deca-nema-problem-so-vishok-kilogrami-02_resize.png

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена Не е тајна дека стјуардесите мора да бидат витки и затегнати како би ја добиле р...
Цитрон диета – ензимите од цитронот помагаат да загубите 5 килограми за 10 дена Диетата позната како „Цитрон диета“ или „Грејпфрут диета“ е една од најстарите д...
5-дневно мени со исхрана која помага против целулит Ако сакате да го намалите целулитот кој почнал да се појавува на површината на к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg