Салата за супер брзо слабеење – Намалува 2 килограми за 2 дена


Салата за супер брзо слабеење – Намалува 2 килограми за 2 дена

Салатата ги исфрла наталожените токсини и ја стабилизира цревната микрофлора.

salata-za-super-brzo-slabeenje-namaluva-2-kilogrami-za-2-dena-01.jpg

Ја нарекуваат салата која чисти, а освен тоа што ќе ви ја истенчи фигурата, дводневното консумирање на оваа салата ќе ви помогне да го спречите лошиот холестерол, како и да ги исфрлите сите токсини од целото тело.

Дополнително, кожата се освежува и добива сјај.

Потребни состојки:

  • 150g зелка
  • 150g морков
  • 150g варено цвекло
  • 1 зелено јаболко
  • 2 лажици сечкана зелена салата или спанаќ

Сите состојки ги сечкате ситно или ги рендате, зависи како ви е повкусно, и ги мешате во голем сад.

По желба, може да додадете прелив од 1 лажица лимонов сок и 2 лажици ленено масло. Дозволено е да ставите и малку сусам.

Сите три оброци во денот заменете ги со околу 300g од оваа салата, во текот на 2 дена.

Освен тоа, може да консумирате по малку нискомаслено сирење. Дозволен е и зелен чај, а многу вода е задолжително.

Напомена: Ова не е диета која треба да ја држите со денови, туку е добро да се практикува 2 дена за чистење на телото, не за долгорочно слабеење.

salata-za-super-brzo-slabeenje-namaluva-2-kilogrami-za-2-dena-02.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 вкусни салати со кои за 5 дена ќе симнете 2 килограми За да бидете на здрав режим на исхрана и плус да ослабете некое кило, ви требаат...
„Јајце диета“: Ќе симнете до 7 килограми за 14 дена Оваа диета е едноставна за следење, со евтини намирници и точно утврден распоред...
План за бикини диета - за 7 дена 3 килограми помалку Со овој начин на исхрана ќе го изгубите вишокот килограми во краток временски пе...