Божиќни пијалаци кои треба да ги пробате додека патувате низ светот за празниците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Божиќни пијалаци кои треба да ги пробате додека патувате низ светот за празниците

Празничната магија е започната во многу градови низ светот и туристите уживаат во новогодишните декорации на Њујорк, Милано, Будимпешта, Стразбур и многу други места.

bozhikjni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-za-praznicite-01.jpg

Божиќните пазари веќе се започнати во повеќето светски градови, каде сите може да уживаат во магичната атмосфера, активностите, храната, грееното вино и виски, пунч и други празнични пијалаци.

Голем број земји имаат свои верзии на пијалаци кои се карактеристични за божиќната сезона, а со нив подобро може да се доживее празничното расположение.

Па така, ако патувате во некои од следниве земји периодов, не пропуштајте да пробате некои од овие пијалаци.

А, ако не патувате, секогаш постои опција да најдете рецепти на интернет и да ја внесете празничната атмосфера во домот со друштвото.

Feuerzangenbowle  - Германија

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-02.jpg

Eggnog – САД и Канада

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-03.jpg

Glögg – Шведска

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-04.jpg

Bombardino – Италија

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-05.jpg

Coquito – Пуерто Рико

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-06.jpg

Sorrel punch – Јамајка

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-07.jpg

Cola de mono – Чиле

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-08.jpg

Hot toddy – Шкотска

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-09.jpg

Ponche Navideño – Мексико

praznichni-pijalaci-koi-treba-da-gi-probate-dodeka-patuvate-niz-svetot-a-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во Ирска - Гинис, во Унгарија - Уникум, во Македонија - Ракија, што да... Некои купуваат сувенири, други имаат пасија да ги разгледаат сите објекти и култ...
10 грчки пива кои вреди да ги пробате кога сте веќе таму Сите кои се „редовни“ на грчките плажи и бич барови, сигурно го знаат вкусот на ...
Салеп, грог, зачинето чоколадо - Топли пијалаци од различни страни на ... Зима е, ладно е, деновиве уживаме во снежната покривка и зарем може да помислите...